Marzą Ci się andrzejki nad jeziorem? Wybierz uzdrowiskowy Połczyn-Zdrój!

Coraz więcej Polaków wykorzystuje całą otoczkę towarzyszącą andrzejkom i związanym z nimi tradycjami wróżbiarsko-rozrywkowymi jako pretekst do tego, aby wyjechać gdzieś na parę dni i trochę odpocząć. Weekend na przełomie listopada i grudnia to nie do końca to samo co chociażby majówka, ale można go spędzić równie przyjemnie. Bardzo dobrym przykładem na udowodnienie niniejszej tezy będą kurorty turystyczne nad jeziorem w rodzaju Połczyna-Zdroju w zachodniopomorskiem.

Być może kameralne uzdrowisko na Pojezierzu Drawskim nie cieszy się taką renomą, co miejscowości letniskowe na Warmii i Mazurach, co jednak nijak nie umniejsza jego atrakcyjności. A jeśli chodzi o andrzejkowe zabawy sensu stricte, to z całą pewnością można liczyć na to wszystko, za co lubimy rozmaite potańcówki i niezobowiązujące, najlepiej dowcipne wróżby. Myśl, jakoby andrzejki w Połczynie-Zdroju były tylko miłym dodatkiem do listopadowego relaksu w iście cudownych okolicznościach przyrody nad jeziorem, jest jak najbardziej uzasadniona. Takie imprezy najczęściej wyglądają niemal identycznie: muzyka + lanie wosku + stosownie przygotowany poczęstunek. Nie wszędzie zaś będą takie możliwości wypoczynkowe.

Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o atrakcje turystyczne Połczyn-Zdrój dysponuje dwoma podstawowymi atutami. Konkretnie są to rozbudowana baza do zabiegów relaksacyjnych, pielęgnacyjnych, kosmetycznych i innych - tutaj pierwsze skrzypce grają ośrodki uzdrowiskowe oraz obiekty SPA & Wellness - a także walory krajobrazowo-klimatyczne, zachęcające do aktywnego spędzania czasu. Na andrzejkach nad jeziorem warto wybrać się na jogging do Parku Zdrojowego, urządzić sobie rowerową bądź konną wycieczkę po malowniczych terenach Drawskiego Parku Krajobrazowego albo i popływać pod żaglami. Przy czym ostatnia z propozycji jest raczej dla doświadczonych wodniaków, gdyż w listopadzie warunki pogodowe raczej nie nadają się do spokojnej nauki.

Co się zaś tyczy SPA i podobnych sposobów na ładowanie akumulatorów w organizmie, andrzejkowym turystom przyjdzie decydować pomiędzy klasycznymi sanatoriami a mniej lub bardziej nowoczesnymi ośrodkami wczasowymi. Obie te kategorie obiektów w Połczynie mają swoje mocne strony - przy czym to te drugie znacznie częściej oferują turystom specjalne pakiety pobytowe z okazji andrzejek. Takie propozycje zwykle uwzględniają zestaw dodatkowych atrakcji, właśnie takie jak vouchery do SPA & Wellness. Inna kwestia, że takie rozkosze dla ciała i ducha zwykle kosztują dosyć dużo.

Każdy musi sam wyważyć, czy preferuje tanie noclegi, czy spokojnie może sobie pozwolić na odrobinę luksusu. Z pewnością dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego na taki listopadowy weekend po sezonie i jeszcze przed okresem świątecznym. Niezwykła atmosfera kameralnego miasta, piękne jeziora nieopodal uzdrowiska, wreszcie andrzejki same w sobie - Połczyn to całkiem niezły wybór na krótki wyjazd.

Dodano: 2017-11-21 15:38:00

Komentarze (2)
Anonim
22.11.2017 10:31

Andrzejki w Połczynie jak na moje ucho brzmią tylko nieco lepiej, niż obciachowy do granic absurdu wyjazd na wczasy do Zgierza. Jednakowoż rzeczywistość jest taka, że ani w uzdrowiskowym kurorcie, ani w tym miasteczku jeszcze nie byłem. A lepiej chyba pojechać gdziekolwiek, nawet w tak mało znane miejsca, niż siedzieć w domu i gnuśnieć przed telewizorem.

Anonim
8.05.2019 12:34

Wyjazd do Połczyna Zdrój na andrzejki może być ciekawym pomysłem, zwłaszcza jeśli chcemy wykupić sobie tanie wczasy, tam zawsze coś znajdziemy.

Dodaj komentarz