Jakie zabiegi warto wykonywać w codziennej pielęgnacji twarzy?

Cera każdego podróżnika jest narażona na warunki atmosferyczne - niezależnie od tego czy jesteśmy fanami wyjazdów w góry czy nad morze. Jeśli dużo czasu spędzamy na zewnątrz i jesteśmy osobami aktywnie spędzającymi czas, nasza skóra podczas wyjazdu jest narażona na podrażnienia. Przebarwienia czy oparzenia słoneczne a także sucha skóra to ryzyko, na które jesteśmy narażeni podczas wyjazdów zarówno latem jak i w zimie. Aby nasza cera nie wyglądała gorzej niż przed podróżą, warto zadbać o nią na codzień i podczas wyjazdów, aby cieszyć się młodym wyglądem na długo. Jak więc zadbać o cerę i wzmocnić ją na przyszły urlop? 

 

Czy domowa pielęgnacja skóry ma znaczenie?

Domowe SPA może przynieść nam równie znakomite rezultaty, jak regularne uczęszczanie do salonów kosmetycznych. Dla nikogo nie jest już chyba zaskoczeniem, że na drogeryjnych półkach znajdziemy skuteczne produkty pielęgnacyjne, o które możemy uzupełnić naszą codzienną rutynę. Znajdziemy tutaj różne rodzaje kremów oraz innych preparatów kojących, nawilżających, przywracających skórze blask, jędrność czy spowalniających procesy starzenia.

 

Domowe SPA jest nie tylko formą relaksu, ale także sposobem, aby zadbać o siebie. Z podstawowych zabiegów skorzystają zarówno panie, jak i panowie. W większości przypadków nie musimy mieć obszernej wiedzy na temat pielęgnacji, aby przeprowadzić taki rytuał w poprawny sposób.

 

Trzy zabiegi, które warto przeprowadzać w domowym zaciszu

Jeżeli marzy Ci się profesjonalnie przeprowadzone domowe SPA, skorzystaj z naszych porad i spróbuj uzupełnić je o trzy opisane poniżej zabiegi. Zapewne szybko docenisz taką formę relaksu, a nawet zobaczysz zaskakujące rezultaty związane z aplikacją polecanych kosmetyków pielęgnacyjnych. Od czego zacząć wieczorny rytuał?

 

Peeling uzupełniający domowe SPA

Złuszczanie to rytuał polegający najczęściej na wykonywaniu peelingu skóry. W ten sposób pozbywamy się zalegającego martwego naskórka oraz pobudzamy krążenie. Sprawiamy również, że cera jest znacznie gładsza, a często też wizualnie jaśniejsza. Podczas złuszczania możemy stosować takie kosmetyki, jak choćby peeling mechaniczny czy enzymatyczny. Może być to również urządzenie do peelingu kawitacyjnego czy szczoteczka soniczna.

 

Pamiętajmy, aby metoda była dobrana do potrzeb naszej skóry. Jeżeli zmagamy się z aktywnym trądzikiem, to nie możemy sięgnąć po kosmetyk z drobinkami. W innym przypadku może się okazać, że jedynie pogorszymy nasz aktualny stan, ponieważ przeniesiemy bakterie na zdrowe fragmenty skóry. Pamiętajmy o tym, że jeśli w trakcie podróży nie zabezpieczamy odpowiednio naszej skóry przed słońcem, możemy być również narażeni na przebarwienia słoneczne - skuteczne w takim przypadku mogą okazać się peelingi kwasowe. 

 

Masaż skóry a domowe SPA

Masaż jest jednym z domowych zabiegów, który zdecydowanie uatrakcyjni domowy relaks. Pobudza krążenie, sprawia, że substancje aktywne lepiej wnikają w cerę, a dodatkowo przeciwdziała powstawaniu zmarszczek. Rodzaje kremów stosowanych podczas masażu będą zależne od tego, jakie potrzeby ma nasza cera. Pamiętajmy również, że istotny jest właściwy poślizg, który pozwoli naszym dłoniom na poprawne i bezbolesne wykonanie ruchów masujących. 

 

Masaż powinien trwać około dwudziestu minut. Warto powtarzać go regularnie, na przykład podczas wieczornej rutyny. Podczas wykonywania ruchów masujących nie powinniśmy zapominać też o szyi i dekolcie (tutaj zmarszczki powstają bardzo wcześnie).

 

Aplikacja maseczek do twarzy

Aplikacja maseczek do twarzy to coś, na co bardzo często możemy natknąć się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Nawet jeżeli na co dzień stosujemy możliwie najlepsze rodzaje kremów, to ich skład zapewne nie będzie tak zdumiewająco bogaty, jak ma to miejsce w przypadku dobrej jakości masek. Mogą być to warianty kremowe, peel-off, algowe i każde inne, które znajdziemy na drogeryjnych półkach. Przywracają skórze zdrowy wygląd, nawilżają, odżywiają i sprawiają, że nasza cera może odżyć nawet po najcięższych warunkach atmosferycznych jakie zastaliśmy na urlopie. 

Dodano: 2022-07-01 13:57:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz